Interwencje

Komenda Miejska
Państwowej Straży Pożarnej
m. st. Warszawy

Logo Państwowej Straży Pożarnej na tle zarysu miasta

Strona archiwalna

Znajdujesz się na archiwalnej stronie Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej m. st. Warszawy.
Aktualna witryna znajduje się pod adresem https://www.gov.pl/web/kmpsp-warszawa

Ostatnia aktualizacja treści: 15 styczeń 2021 roku. 

Załatw sprawę przez EPUAP

Dokumenty kierować można również za pomocą:

  • - poczty tradycyjnej na adres: ul. Polna 1, 00-622 Warszawa
  • - poczty elektronicznej: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
  • - faksu: 22 596 78 00

W przypadku konieczności kontaktu z funkcjonariuszem lub pracownikiem Komendy możliwy jest kontakt telefoniczny za pośrednictwem numeru telefonu:
22 596 73 00

Tuż przed godziną 6.00 w miejscowości Puławy (woj. lubelskie) doszło do wybuchu gazu w budynku mieszkalnym jednorodzinnym. Na miejsce została zadysponowana Specjalistyczna Grupa Poszukiwawczo – Ratownicza „Warszawa-9”.

Po dojeździe na miejsce ratownicy uzyskali informację od KDR-a, że w zawalonym budynku najprawdopodobniej pozostała jedna osoba. Działania SGPR polegały na przeszukaniu zgliszczy budynku przy pomocy dwóch psów posiadających ważne egzaminy gruzowiskowe. Po przeszukaniu obiektu stwierdzono, że nie ma w nim osób żywych. Dalsze działania polegały na usunięciu gruzu w celu odnalezienia trzeciej osoby. W sąsiednim budynku drewnianymi podporami zabezpieczono strop, który został uszkodzony w wyniku dużej siły wybuchu.

Tekst i zdjęcia: mł. asp. Łukasz Grabowski