Interwencje

Komenda Miejska
Państwowej Straży Pożarnej
m. st. Warszawy

Logo Państwowej Straży Pożarnej na tle zarysu miasta

Strona archiwalna

Znajdujesz się na archiwalnej stronie Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej m. st. Warszawy.
Aktualna witryna znajduje się pod adresem https://www.gov.pl/web/kmpsp-warszawa

Ostatnia aktualizacja treści: 15 styczeń 2021 roku. 

Załatw sprawę przez EPUAP

Dokumenty kierować można również za pomocą:

  • - poczty tradycyjnej na adres: ul. Polna 1, 00-622 Warszawa
  • - poczty elektronicznej: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
  • - faksu: 22 596 78 00

W przypadku konieczności kontaktu z funkcjonariuszem lub pracownikiem Komendy możliwy jest kontakt telefoniczny za pośrednictwem numeru telefonu:
22 596 73 00

Około godziny 15:00 do Punktu Alarmowego JRG 9 wpłynęło zgłoszenie o pożarze w garażu podziemnym przy ul. Wołoskiej. Do zdarzenia zadysponowano cztery zastępy z JRG 9 oraz jeden zastęp z JRG 2.

Po przybyciu na miejsce zdarzenia w wyniku rozpoznania ustalono, że wjazdem do garażu podziemnego wydobywa się dym. W trakcie rozpoznania otrzymano informację od pracowników że w pomieszczeniu śmietnika palą się plastikowe kontenery na odpady. Pierwszą próbę gaszenia podjęli pracownicy obiektu korzystając z hydrantu wewnętrznego znajdującego się obok śmietnika.

Działania zastępów polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz podaniu jednego prądu wody w natarciu na palące się śmieci. Równocześnie z działaniami gaśniczymi prowadzono oddymianie oraz przeszukiwanie pomieszczeń w których mogły znajdować się osoby poszkodowane. Po ugaszeniu spalone elementy zostały wyjęte na zewnątrz a pomieszczenie sprawdzone kamerą termowizyjną.

Na miejsce zdarzenia przybyła również Grupa Operacyjna Miasta oraz Grupa Operacyjna Województwa.

W działaniach które trwały 1,5h brało udział 7 zastępów, w tym 22 strażaków.

Tekst i zdjęcia: asp. Rafał Zagóra