Interwencje

Komenda Miejska
Państwowej Straży Pożarnej
m. st. Warszawy

Logo Państwowej Straży Pożarnej na tle zarysu miasta

Strona archiwalna

Znajdujesz się na archiwalnej stronie Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej m. st. Warszawy.
Aktualna witryna znajduje się pod adresem https://www.gov.pl/web/kmpsp-warszawa

Ostatnia aktualizacja treści: 15 styczeń 2021 roku. 

Załatw sprawę przez EPUAP

Dokumenty kierować można również za pomocą:

  • - poczty tradycyjnej na adres: ul. Polna 1, 00-622 Warszawa
  • - poczty elektronicznej: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
  • - faksu: 22 596 78 00

W przypadku konieczności kontaktu z funkcjonariuszem lub pracownikiem Komendy możliwy jest kontakt telefoniczny za pośrednictwem numeru telefonu:
22 596 73 00

Około godziny 11:20 do Punktu Alarmowego JRG 13 wpłynęło zgłoszenie o osobie przysypanej piachem przy ulicy Żołnierskiej. Do zdarzenia zadysponowano zastępy GBA-Rt 3/16/4, GCBA 5/32/2,5 z JRG 13 , jeden zastęp z OSP Wesoła oraz Specjalistyczną Grupę Poszukiwawczo - Ratowniczą z JRG 15.

 Po dojechaniu na miejsce zdarzenia, KDR zastał osobę częściowo przysypaną piachem, znajdującą się około 2 metry od szczytu usypanej hałdy. Poszkodowany był przytomny i nie uskarżał się na żadne dolegliwości.

Działania Straży Pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz ustabilizowaniu zalegającego nad głową poszkodowanego piachu, który zagrażał w każdej chwili osunięciem się całkowicie zasypując mężczyznę. Sukcesywnie przy pomocy łopat i saperek odkopywano osobę uwięzioną.

Po kilkunastu minutach ciężkiej, fizycznej pracy ratowników udało się ewakuować poszkodowanego na zewnątrz i przekazać obecnemu na miejscu Zespołowi Ratownictwa Medycznego.

Na miejscu obecna była Grupa Operacyjna Miasta st. Warszawy, Grupa Operacyjna Województwa Mazowieckiego oraz Dowódca JRG 13.

Tekst: mł.asp. Krzysztof Koseski
Zdjęcia: @rowerem_na_akcje - Mateusz Dochód / dh Grzegorz Wawrzyniak / ogn. Grzegorz Olszewski