Interwencje

Komenda Miejska
Państwowej Straży Pożarnej
m. st. Warszawy

Logo Państwowej Straży Pożarnej na tle zarysu miasta

Strona archiwalna

Znajdujesz się na archiwalnej stronie Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej m. st. Warszawy.
Aktualna witryna znajduje się pod adresem https://www.gov.pl/web/kmpsp-warszawa

Ostatnia aktualizacja treści: 15 styczeń 2021 roku. 

Załatw sprawę przez EPUAP

Dokumenty kierować można również za pomocą:

  • - poczty tradycyjnej na adres: ul. Polna 1, 00-622 Warszawa
  • - poczty elektronicznej: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
  • - faksu: 22 596 78 00

W przypadku konieczności kontaktu z funkcjonariuszem lub pracownikiem Komendy możliwy jest kontakt telefoniczny za pośrednictwem numeru telefonu:
22 596 73 00

Około godziny 05:00 do Stanowiska Kierowania Komendanta Miejskiego wpłynęło zgłoszenie o wypadku samochodu osobowego na ul. Idzikowskiego. Do zdarzenia zadysponowano zastępy GBA-Rt 2,5/25/2,5 i GCBA8,5/56 z JRG9.

Strażacy wyciągają ciężarówkę z rowu

Około południa Specjalistyczna Grupa Ratownictwa Technicznego „WARSZAWA 8” została zadysponowana do usunięcia skutków zdarzenia drogowego, do którego doszło na drodze nr 632 w miejscowości Łajski pod Legionowem.

W dniu 21.08.2020 do Punktu Alarmowego JRG 9 wpłynęło zgłoszenie o złamanym konarze który uszkodził auto osobowe. Do zdarzenia zadysponowano GBA-Rt 2,5/25/2,5 oraz SD 31

Około godziny 21:20 do Stanowiska Kierowania Komendanta Miejskiego m.st Warszawy wpłynęło zgłoszenie o kolizji dwóch samochodów osobowych na zjeździe z wiaduktu z ulicy Puławskiej w Dolinę Służewiecką. Do zdarzenia zadysponowano zastępy z JRG 9: GBA-Rt 2,5/25/2,5 i GCBA 5/25/2,5 MAN. Na miejsce przybyła także Policja i służba oczyszczania miasta SUEZ.

Po przyjeździe na miejsce zdarzenia zastępów PSP stwierdzono kolizję dwóch samochodów osobowych. Osoby, które podróżowały samochodami znajdowały się poza pojazdem i nie uskarżały się na żadne dolegliwości. Nie wymagały opieki medycznej. Działania PSP polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu źródeł zasilania w pojazdach oraz na zasypaniu sorbentem wycieku płynów eksploatacyjnych. Na miejscu dalsze czynności prowadziła Policja.

Tekst: st.str. Dawid Buszkiewicz

Zdjęcia: st.ogn. Tomasz Brzostek

O godz. 15: 48 do Punktu Alarmowego JRG-9 wpłynęło zgłoszenie o pożarze w budynku mieszkalnym przy ul. Wolfganga Amadeusza Mozarta. Do akcji zadysponowano trzy zastępy gaśnicze z JRG9 oraz zastęp z JRG14.

Podkategorie

Plan postępowań o udzielenie zamówienia publicznego na 2019 r. (plik PDF)


Zamówienia publiczne powyżej progów unijnych

Link przenosi do Platformy zakupowej, na której zamieszczone są Zamówienia publiczne równe lub przekraczajace kwotę określona w art. 11 ust. 8 ustawy Prawo Zamówień Publicznych

https://platformazakupowa.pl/pn/warszawa_straz


Zamówienia publiczne poniżej progów unijnych

w przedziale od 30 000 euro do kwoty określonej w art. 11 ust. 8 ustawy Prawo Zamówień Publicznych