Interwencje

Komenda Miejska
Państwowej Straży Pożarnej
m. st. Warszawy

Logo Państwowej Straży Pożarnej na tle zarysu miasta

Strona archiwalna

Znajdujesz się na archiwalnej stronie Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej m. st. Warszawy.
Aktualna witryna znajduje się pod adresem https://www.gov.pl/web/kmpsp-warszawa

Ostatnia aktualizacja treści: 15 styczeń 2021 roku. 

Załatw sprawę przez EPUAP

Dokumenty kierować można również za pomocą:

  • - poczty tradycyjnej na adres: ul. Polna 1, 00-622 Warszawa
  • - poczty elektronicznej: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
  • - faksu: 22 596 78 00

W przypadku konieczności kontaktu z funkcjonariuszem lub pracownikiem Komendy możliwy jest kontakt telefoniczny za pośrednictwem numeru telefonu:
22 596 73 00

W dniu 05.02.2020 r. Jednostka Ratowniczo Gaśnicza nr 9 czterokrotnie wyjeżdżała do zdarzeń w charakterze pomocy policji przy otwarciu mieszkania. Jedno ze zgłoszeń wpłynęło do punktu alarmowego o godz. 13:28 z informacją, że w mieszkaniu na 4 piętrze przebywa mężczyzna, który nie jest w stanie samodzielnie otworzyć drzwi. Do akcji zadysponowano dwa zastępy: GBA-Rt 2,5/25/2,5 i GCBA 5/32/2,5.

W drodze rozpoznania ustalono, że lokal zabezpieczony jest podwójnymi drzwiami z dużą ilością zamków, a podjazd dla drabiny mechanicznej jest niemożliwy. KDR podjął decyzję o zbudowaniu stanowiska wysokościowego na dachu budynku w celu opuszczenia ratownika do uchylonego okna (zjazd na I'D z drugą liną asekuracyjną). Po wejściu do mieszkania otworzono drzwi od środka. Mieszkanie udostępniono do dalszych działań Pogotowiu Ratunkowemu i Policji.

W akcji trwającej około godzinę brało udział 9 strażaków.

Tekst: kpt. Krzysztof Pędziwiatr

Zdjęcia: mł. bryg. Sławomir Czajkowski/ogn. Piotr Kubisiak