Interwencje

Komenda Miejska
Państwowej Straży Pożarnej
m. st. Warszawy

Logo Państwowej Straży Pożarnej na tle zarysu miasta

Strona archiwalna

Znajdujesz się na archiwalnej stronie Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej m. st. Warszawy.
Aktualna witryna znajduje się pod adresem https://www.gov.pl/web/kmpsp-warszawa

Ostatnia aktualizacja treści: 15 styczeń 2021 roku. 

Załatw sprawę przez EPUAP

Dokumenty kierować można również za pomocą:

  • - poczty tradycyjnej na adres: ul. Polna 1, 00-622 Warszawa
  • - poczty elektronicznej: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
  • - faksu: 22 596 78 00

W przypadku konieczności kontaktu z funkcjonariuszem lub pracownikiem Komendy możliwy jest kontakt telefoniczny za pośrednictwem numeru telefonu:
22 596 73 00

W dniu 2 lutego około godziny 12: 30 do Stanowiska Kierowania Komendanta Miejskiego wpłynęło zgłoszenie o pożarze w budynku jednorodzinnym przy ul. Płatowcowej. Do zdarzenia zadysponowano trzy zastępy z JRG 9 oraz zastęp gaśniczy z JRG 3.

Po przyjeździe na miejsce zdarzenia stwierdzono zadymienie na pierwszym piętrze. Osoby przebywające w budynku ewakuowały się przed przybyciem zastępów PSP. W wyniku rozpoznania ustalono, że w jednym z pomieszczeń na piętrze pali się łóżko oraz meble znajdujące się w pokoju. Działania zastępów polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, podaniu jednego prądu wody w natarciu do palącego się pomieszczenia. Jednocześnie prowadzono przeszukanie pozostałych pomieszczeń oraz oddymianie całego budynku. Po ugaszeniu budynek sprawdzono kamerą termowizyjną w celu wykluczenia ukrytych zarzewi ognia.

Tekst: asp. Rafał Zagóra
Zdjęcia: asp. Rafał Zagóra