Prewencja społeczna

Komenda Miejska
Państwowej Straży Pożarnej
m. st. Warszawy

Logo Państwowej Straży Pożarnej na tle zarysu miasta

Strona archiwalna

Znajdujesz się na archiwalnej stronie Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej m. st. Warszawy.
Aktualna witryna znajduje się pod adresem https://www.gov.pl/web/kmpsp-warszawa

Ostatnia aktualizacja treści: 15 styczeń 2021 roku. 

Załatw sprawę przez EPUAP

Dokumenty kierować można również za pomocą:

  • - poczty tradycyjnej na adres: ul. Polna 1, 00-622 Warszawa
  • - poczty elektronicznej: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
  • - faksu: 22 596 78 00

W przypadku konieczności kontaktu z funkcjonariuszem lub pracownikiem Komendy możliwy jest kontakt telefoniczny za pośrednictwem numeru telefonu:
22 596 73 00

Jazda na nartach z instruktorem, konkursy, prezentacja sprzętu Państwowej Straży Pożarnej oraz Policji, a także inne atrakcje czekały na najmłodszych podczas inauguracji działań „Bezpieczne Ferie 2020” w ośrodku „Górka Szczęśliwicka” na warszawskiej Ochocie.

Stołeczni policjanci oraz strażacy wyjaśnili dzieciom, jak przygotować się do ferii i bezpiecznie korzystać z zimowych atrakcji. Wszystko w miłym towarzystwie policyjnej maskotki Sierżanta Borsuka.

6 lutego 2020 roku na kilka dni przed rozpoczęciem ferii zimowych, funkcjonariusze Wydziału Prewencji KSP wspólnie z Komendą Główną Policji, Wydziałem Ruchu Drogowego KSP, Komisariatem Rzecznym, Komendą Wojewódzką Państwowej Straży Pożarnej w Warszawie, Stowarzyszeniem Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN oraz Stołecznym Centrum Sportu „Aktywna Warszawa” zorganizowali uroczystą inaugurację zimowego wypoczynku.

Podczas oficjalnego rozpoczęcia działań „Bezpieczne ferie 2020” policjanci promowali bezpieczne zachowania, m. in. odpowiedzialne postawy narciarzy i snowboardzistów na stokach czy noszenie odblasków. Najmłodsi uczestniczyli również w ciekawych konkursach z nagrodami, oglądali od środka policyjny radiowóz i wozy strażackie oraz uważnie wysłuchali wykładu Kapitana Wyderki o bezpieczeństwie nad wodą w czasie zimowych zabaw.

Strażacy zaprezentowali mobilny symulator zagrożeń pożarowych przypominając o bezpieczeństwie pożarowym w domu. Ponadto przygotowali stoisko promocyjne, gdzie można było dowiedzieć się o w jaki sposób zabezpieczyć dom przed pożarem oraz jak uchronić się przed zatruciem tlenkiem węgla prezentując m. in. działanie czujki dymu, wyjaśniano jak działa czujka czadu oraz dlaczego warto mieć gaśnicę w domu.

W ramach akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo na stoku” na dzieci czekała też atrakcja w postaci lekcji narciarstwa z instruktorem PZN-u. Po solidnej rozgrzewce, uczestnicy imprezy mogli do woli korzystać ze stoku narciarskiego.

 

Opracowanie: mł. bryg. Karol Kierzkowski - KW PSP w Warszawie na podstawie materiałów Komendy Stołecznej Policji,

Zdjęcia: mł. bryg. Karol Kierzkowski - KW PSP w Warszawie oraz Komenda Stołeczna Policji.