Home

Komenda Miejska
Państwowej Straży Pożarnej
m. st. Warszawy

Logo Państwowej Straży Pożarnej na tle zarysu miasta

Strona archiwalna

Znajdujesz się na archiwalnej stronie Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej m. st. Warszawy.
Aktualna witryna znajduje się pod adresem https://www.gov.pl/web/kmpsp-warszawa

Ostatnia aktualizacja treści: 15 styczeń 2021 roku. 

Załatw sprawę przez EPUAP

Dokumenty kierować można również za pomocą:

  • - poczty tradycyjnej na adres: ul. Polna 1, 00-622 Warszawa
  • - poczty elektronicznej: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
  • - faksu: 22 596 78 00

W przypadku konieczności kontaktu z funkcjonariuszem lub pracownikiem Komendy możliwy jest kontakt telefoniczny za pośrednictwem numeru telefonu:
22 596 73 00

Czujka na straży Twojego bezpieczeństwa! Sezon grzewczy 2020-2021
„Czujka na straży Twojego bezpieczeństwa!”, to ogólnopolska kampania edukacyjno-informacyjna na temat zagrożeń związanych z możliwością powstania pożarów w mieszkaniach lub domach jednorodzinnych oraz zatruciem tlenkiem węgla.
17.11.2020 – Zabezpieczenie lądowiska na stadionie Gwardii
Około godziny 16:00 do Punktu Alarmowego JRG 9 wpłynęło zgłoszenie o konieczności wykonania zabezpieczenia lądowiska dla śmigłowca. Do zdarzenia zadysponowano dwa zastępy: GBA-Rt 2,5/25/2,5 oraz GCBA 5/32.
15.11.2020 – Wypadek na ul. Przyczółkowej
O godzinie 19:46 strażacy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 14 zostali zadysponowani do wypadku na skrzyżowaniu ulic: Przyczółkowej i Vogla.
13.11.2020 – Wypadek na Trakcie Brzeskim
W piątkowy wieczór w trakcie zwiększonego ruchu drogowego na trasie dojazdowej do Warszawy doszło do wypadku z udziałem autobusu ZTM Warszawa, samochodu dostawczego i osobowego. Do akcji dysponowano zastępy z JRG 12, OSP Stara Miłosna i OSP Wesoła.
Uroczysta zmiana służby z okazji Narodowego Święta Niepodległości
11 listopada 2020 roku w Komendzie Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Warszawie oraz w Jednostkach Ratowniczo-Gaśniczych PSP na terenie woj. mazowieckiego odbyło się uroczysta zmiana służby, podczas której miało miejsce podniesienie flagi państwowej z okazji Narodowego Święta Niepodległości.

Statystyka za ostatni tydzień

Wykres ilości interwencji w ciągu ostatniego tygodnia

[Brak obsługi kanwy]

Pożar Miejscowe Zagrożenie Alarm Fałszywy

Zdjęcia historyczne

Galeria

W dniu 29 kwietnia o godzinie 20:40 do Stanowiska Kierowania Komendanta Miejskiego PSP m. st. Warszawy wpłynęło zgłoszenie o zdarzeniu drogowym na skrzyżowaniu Alei Niepodległości z ulicą Odyńca. Do działań zadysponowano zastępy GBA-Rt 2,5/2 oraz GBA-Rt 2,9/16 z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej PSP nr 3.

Po przybyciu na miejsce stwierdzono, że w wypadku uczestniczyły trzy samochody, a osoby przemieszczające się nimi znajdowały się poza pojazdami. Jeden z kierujących znajdował się już pod opieką przybyłego wcześniej na miejsce Zespołu Ratownictwa Medycznego.

Zadania zastępów Straży Pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, sprawieniu linii szybkiego natarcia w zabezpieczeniu, odłączeniu źródeł zasilania w pojazdach oraz sorpcji płynów eksploatacyjnych z jezdni. Następnie po uzgodnieniu z Policją przemieszczono pojazdy w bezpieczne miejsce aby udrożnić ruch.

Akcja trwała do godziny 21:36 i brało w niej udział 10 strażaków.

Tekst: st. str. Maciej Kalinowski
Zdjęcia: JRG nr 3, zmiana 2